İNSAN KAYNAKLARI

Kayapınar Tekstil'in temeli BURSA'da 1984 lü yılların başında kurucumuz Sayın Hasan Kayabaşı tarafından atıldı. 1995  yılında İstanbul Sultanhamam'da bir şubesi açıldı.

Sultanhamam'da 3 yıl boyunca  pazarlanan dantel kumaş  ve perde  ürünleri 1998 tarihinden itibaren Kayapınar Tekstil'in yeni şubesi olan Esenlerde LÂL markası adı altında bayan iç giyim olarak  üretilmeye başlandı. İhracata yönelik bir pazarlama politikasını benimseyen kuruluş, sürekli yatırımlar ile büyüdü ve gelişti. Bursa Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi'ndeki  tesislerinde  bayan dış giyimine yönelik elastik dantel, jarse, tül, file, baskılı dantel kumaş koleksiyonunu polyamid ve  polyester iplik kullanarak boya - terbiye de tüm sağlık testlerini yaptırarak üretimine devam etmektedir. Bu sayede Kayapınar Tekstil öncü ve aydın bir  kuruluş haline geldi.

2001 yılı itibari ile şirketimiz Türk Ekonomisi'nin küreselleşmede ki önemli adımlarını görerek şubesini Nişantaşı'na taşıdı ve bu bölgede etkin bir pazarlama atağı sürdürerek katma değerli kumaşları Çin'e rağmen üretim tesislerine ekledi. Bursa'da 3.500 m², Nişantaşı'nda 140 m² lik kapalı alanı, ülke ekonomisi için artı değer yaratan tesislerle donatan kuruluşun çalışması ve gelişimi hızla devam etmektedir.

Raşel Örme ürünlerini kapsayan, dantel ve jarse grubunu içeren Elastik grubu ile Kayapınar Tekstil, 2006 itibariyle yılda 120 ton iplik kullanmıştır. İstanbul Sanayi Odası'na ve Bursa Sanayi Odası'na üye  olan şirketimiz önemli başarılara imza atmaktadır.

 

Ahlaksal ilkelerimizden taviz vermeden, Dünya'yı kirletmeden, ürünlerimizi ve heyecanımızı tüm  sektörle paylaşmak için çalışıyoruz.

Hasan KAYABAŞI

Kayapınar Tekstil'in kurucusu Hasan Kayabaşı Giresun'un Çamoluk ilçesi 'nin küçük bir köyünde 1949 yılında dünyaya geldi. Geçim derdi yüzünden ilkokuldan sonra  14 yaşında geldiği İstanbul'da iş hayatına tekstil sektörünün büyükleri olan firmalarda; azimle, yılmadan çalışarak Karl Mayer Raşel Makinaları'nın teknik konusunda  eksper olmuştur. Tüm bu birikimlerini 1984 yılında kendi kurduğu şirketine azimle aktarmıştır. Türkiye'de ticaret yaşamının birkaç önemli okulundan biri sayılan Sultanhamam'da pek çok firmaya imalat yapıp esnaf ve tacirlerin saygınlığını kazanmıştır.

Hasan Kayabaşı'nın kurduğu firma büyüdü ve gelişti. Kayapınar Tekstil dantel modasında artık sektöre moda ve trend yaratan, takip edilen saygın bir firma haline gelmiştir.

Şirket yönetimini çocukları Kemal Kayabaşı, Münire Kayabaşı, Fatih Kayabaşı ve Bülent Kayabaşı ile birlikte yönetmektedir.

Sosyal çalışmalarda da öncülük eden Hasan Kayabaşı pek çok dernek ve kooperatif yönetim kurulu üyeliği ve denetim alanlarında görev almış, bu görevlerini saygın dürüstlüğü ile başarılı bir şekilde arkadan gelen kuşaklara devretmiştir.

Aile değerleri ve manevi değerlere olan bağlılığı ile tanınan Sayın Hasan Kayabaşı, eşi Dilber Kayabaşı'ndan saygıyla bahsederken; birlikte başarılmış bir dönemin  reçetesini yazan bir sihirli formülü anlatmaktadır.

Tekstil dünyasının  mihenk taşlarından biri olan  kurucumuz Sayın Hasan Kayabaşı, Türk iş dünyasına öncü ve örnek olmaya devam etmektedir.

© 2006 KAYAPINAR TEKSTİL - Design istanbulhost.com